..................Doufám, že se vám tu líbí! ;D...............

Mel to zvládá...4.kapitola

8. července 2008 v 18:36 | Adminka;D |  Jump stories
Ticho prožízl hlaistý zvuk sanitky. A je to tady, pomyslela jsem si... Jedou si pro mě. Asi jsem mrtvá a ještě si to neuvědomuju. Tahle myšlenka se mi začínala docela líbit. Třeba budu jako Anděl Vicky (knížka od Jacqueline Wilsonový). Budu tady ale nikdo mě neuvidí a já budu moct všechny strašit a tak…Úvaha se ale v mžiku rozplynula- ucítila jsem totiž palčivou bolest v hlavě a pak jsem začínala cítit celé své tělo. Nejdřív prostředníček pravé ruky a pak už to jelo…
Pokusila jsem pohnout hlavou,ale před očima se mi zatmělo a chvilku se mi tam míhaly hvězdičky. Po chvilce jsem to zkusila znovu ale opatrněji. Nadzvihla jsem se na loktech a zkusila se zorientovat. Poznávala jsem tu uličku. Tady mě někdo praštil. Když jsem pootočila hlavu ještě kousek doleva, málem mě ranila mrtvice. Ani metr ode mě seděla na zářivě růžové stoličce žena s hřívou oslnivě červených vlasů, které se se stoličkou neuvěřitelně tloukly. Právě si prohlížela své nehty, tak pečlivě, jako by to snad byly historické artefakty a ona archeolog.
Nenápadně jsem si odkašlala. Ihned jsem upoutala pozornost oné neznámé. Žena na mě pohlédla. Měla černé oči a mladistvou tvář. Nemohlo jí být víc jak třicet "No kóónečně!" Slova protáhla a nepřirozeně se usmála. Odhalila tak svůj pečlivě pěstěný chrup. Jenom jsem na ni zírala. Kdo je, co tu dělá a hlavně co mělo znamenat to její kóónečně? "Se zvedej, ne? Nemáme času nazbyt!" Pobídla mě. Zírala jsem na ni ještě nechápavěji. Možná jsem si poranila mozek, uvažovala. Proto se na ni nepamatuju. Ale ne, neporanila, věděla jsem to, ale stejně jsem se snažila přesvědčit o opaku.
Žena už se zvedla a ted skládala stoličku do malé kabelky, které jsem si předtím nevšimla. "Ježíš, tak pojd už! A nečum na mě jak debil!" Žena k ní natáhla ruku a bez námahy jí pomohla na nohy. Stále jsem na ni jenom nechápavě čučela. Rusovláska, mohu-li její odstín vlasů ještě nazvat rusovlasý a ne zařivě-rudovlasý, si mě ale už dále nevšímala a nesmrně svižně i přes své mega vysoké podpatky se vydala do ulic New Yorku.
Šla jsem za ní. Ani nevím proč ale vzbuzovala ve mně nepředstavitelnou důvěru. "Hele…" Začala jsem s výslechem. " Ted není čas na otázky" Štěkla na mě afektovaně. Jaká změna. Nedala jsem se ale odbýt. Sakra, pobíhám tu za ní jako pejsek, tak mam snad právo vědět proč, ne? Jen jsem se ale nadechovala k další otázce, vrhla na mě takový pohled, že by se začala bát i Gaia Mooreová.
Když viděla můj zamračený výraz, něco jako by jí v hlavě secvaklo. Zavlekla mě do jedné z postraních uliček. Začínala jsem si připadat jako stálý návštěvník těchto míst. Ulička byla nezvykle potemnělá, když vezmete v úvahu, že mohlo být tak dvánáct dopoledne. Ženiny vlasy jí ale osvětlovaly slabým svěltem, takže jsem si připadala jako v nějakým podělaným hororu.
"Tobě Frank nic neřekl, co?" Zeptala se mě. Nejdřív jsem si nedokázala nikam zařadit jméno Frank. Pak mi došlo, že asi myslí tátu. Nikoho jinýho toho jména jsem neznala. Pak jsem mozek nechala prozkoumat zbytek otázky. Co by mi asi tak měl říct? Uvažovala jsem. Musela jsem vypadat jako naprostý debil. Rudovláska se na mě dívala pohrdavým pohledem, že tak dlouho hloubám nad tak očividně jednoduchou otázkou. "Asi ne" Hlesla jsem nakonec. Žena obrátila oči v sloup a vzdychla tím způsobem-tosedaločekat.
"Mimochodem kolik Ti je?" Zeptala se s otázkou zračící z těch tajemných očí. "Zejtra slavím patnáctiny." Odpověděla jsem. Už jsem zase nic nechápala. Uvažovala jsem, jestli spím. Pak se ale ozvala zase ta nepříjemná bolest hlavy a já si uvědomila, že tedy fakt nespím. "Sakra" Žena vypadala očividně zoufale. "No nic, pojd se mnou. Slibuju že ti neublížím, že se ti nic nestane, ale ty mi zase na oplátku slilb, že se na nic nebudeš ptát, ano?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pájuška pájuška | Web | 8. července 2008 v 19:31 | Reagovat

jé to je čím dál tím napínavější  už se těším na další díl :)

2 Adminka Adminka | Web | 9. července 2008 v 21:14 | Reagovat

Fakt si to četla??;D

3 mydog mydog | Web | 10. července 2008 v 19:20 | Reagovat

četla jsem si sice jenom asi tak odstavec,ale ty naše teenagerovský slova se do příběhů nehodí.kdybys místo čuměla napsala dívala,nebo koukala,bylo by to lepší.sice ne teenagerovský,ale lepší:)jiank superky blog:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama